Aktualitet

ILD nuk ndalet, nis hetim disiplinor për 3 anëtarë të KLP-së


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 20:55 - 20/10/21 |
mapo.al

Inspektorati i Lartë i Drejtësisë ka filluar hetim disiplinor për 3 anëtarë të KLP-së. Bëhet fjalë për Alfred Ballën, Nurihan Seitin si dhe Tartar Bazajn.


Ka qenë vetë KLP që ka njoftuar për nisjen e procedimit për 3 anëtarët e saj. Në njoftim thuhet se Balla, Seiti dhe Bazaj gjatë mbledhjes i kërkuan kryetarit Gent Ibrahimi që t’i drejtohej me shkresë Kuvendit për rastin e tyre.


3 anëtarët e KLP dyshohet se kanë shkelur parimin e ‘konfliktit të interesit’.1Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas