Aktualitet

Ilir Beqja: Do dalim të vetëm në zgjedhje


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 11:26 - 02/05/18 |
mapo.al

Partia Socialiste do te dale e vetme ne zgjedhjet vendore  te 2019 dhe ky është shkaku qe ka  nisur përzgjedhjen e kandidaturave dhe përfaqësuesve me te denje për komunitetet lokale.


Anëtari i grupit te punës se asamblesë Ilir Beqja thekson se te qenit te vetëm kundër te gjithëve e bën përgjegjësinë edhe me te madhe.


Grupi i punës do te punoje me nje pyetësor te detajuar, i cili me pas do te vlerësohet dhe do te dilet ne konkluzionet përkatëse.Edhe Beqaj është shprehur se mandatet e kryebashkiakeve si Dako dhe Sejdini nuk mund te përllogariten me periudhën përpara reformës territoriale, pasi praktikisht ata kane qene kryetare bashkish te territoreve mjaft te vogla.
1
Etiketa: , ,

Pas