Kryesore

Imzot Frendo mposht koronavirusin, del nga spitali
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 12:25 - 25/11/20 |
mapo.al

Lajm i mirë për besimtarët katolikë.Imzot George Frendo ka mposhtur koronavirusin dhe ka lënë spitalin “Acquaviva delle Fonti”, në Miulli (Bari), ku po kurohej prej disa ditësh.


Arqipeshkëvia Metropolitane Tiranë – Durrës njofton se Imzot Frendo aktualisht ndodhet në Kuvendin Françeskan Kapuçin në Bari, duke zbatuar karantinën e nevojshme deri në përgjigje të një tamponi të dytë që të rezultojë negativ nga COVID-19.
NJOFTIMI
Përmes këtij komunikimi, ju informojmë se gjendja shëndetësore e Sh. T. Imzot George Frendo, Arqipeshkëv Metropolit i Tiranë-Durrës, dhe President i Konferencës Ipeshkvore Shqiptare, (KISH), paraqitet shumë e mirë. Ka dy ditë që ka lënë spitalin “Acquaviva delle Fonti”, në Miulli (Bari).Aktualisht ndodhet në Kuvendin Françeskan Kapuçin në Bari, duke zbatuar karantinën e nevojshme deri në përgjigje të një tamponi të dytë që të rezultojë negativ nga Covid-19. Nga kontakti i sotëm, që kemi pasur, ai i përcjell falënderimet dhe mirënjohjet e sinqerta për stafin mjekësor të Spitalit, për etërit Françeskan Kapuçin, ku aktualisht po qëndron, si dhe për të gjithë njerëzit dhe besimtarët të cilët e kanë kujtuar dhe vazhdojnë ta kujtojnë në lutje.


Ne vazhdojmë të lutemi, që ngushëllimi dhe prania e Zotit t’i mbështesë të gjithë ata që sot janë të sprovuar nga sëmundja si dhe çdo person i angazhuar në vijën e parë të kujdesit dhe shërbimit për ta.

1


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas