Aktualitet

Incerenatorët, Rama refuzon përballjen me Bashën në telefon
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 22:56 - 15/10/20 |
mapo.al

Kryeministri teksa krijoi një kaos në studio duke u përpjekur të sqarojë çështjen e incerenatorëve, solli disa dokumenta për të akuzuar Lulzim Bashën, që sipas tij, kur ishte kryetar bashkie, paska patur një plan për një skemë të rrezikshme dhe shumë të kushtueshme për shtetin.


Në këto momente, kryetari i PD ka kërkuar të përfshihet e të përballet në emision përmes telefonit. Këtë kërkesë e bëri prezent drejtuesi i Opinion Fevziu.


Por Rama ka refuzuar.Kjo pjesë e debatit ishte më e nxehta në studio. Kryeministri u zu ngushtë para insistimit të gazetarëve, për 75 milionë euro të dhëna deri tani për 3 incerenatorët, ta cilët, sipas tyre as nuk ekzistojnë akoma dhe as nuk funksionojnë.


Rama ka humbur qetësinë dhe me nervozizëm të lartë ka fyer panelistët, duke i cilësuar të paditur.

Lexo edhe :  Basha në Varrezat e Dëshmorëve: 28 nëntori tjetër do na gjejë me një Shqipëri tjetër


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas