Aktualitet

Incident në Himarë, dy djemtë tentojnë të sulmojnë fizikisht pushuesin e huaj


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 13:34 - 01/07/21 |
mapo.al

Një incident është regjistruar në Himarë. Në foton e siguruar shihen dy qytetarë që janë duke sulmuar një të huaj.


Në pamje duken dy djemtë që përpiqen të sulmojnë fizikisht shtetasin e huaj, por duke u favorizuar nga fiziku, turisti arrin që t’i shmangë që të dy.


Ai dëgjohet teksa u thotë “largohuni” ndërsa bën hapa pas në përpjekje për t’u larguar. Nuk dihet se për çfarë arsyesh shtetasi i huaj është konfliktuar me dy qytetarët.Disa ditë më parë një tjetër incident më i dhunshëm u regjistrua në Himarë mes disa pushuesve dhe pronares së një vile që lëshon dhoma për pushuesit.Shkak për konfliktin në këtë rast u bë një mosmarrëveshje për ditët e qëndrimit në hotel, si dhe kushtet jo të mira në ato ambiente.

Lexo edhe :  Merkel mbërrin në Pallatin e Brigadave, pritet nga kryeministri Edi Rama (FOTO)


1


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas