Aktualitet

Incidenti/ Furgoni përplaset me avionin e Merkel në pistë (FOTO)               Publikuar në : 22:59 - 14/05/19 |
mapo.al

Avioni i kancelares gjermane, Angela Merkel është aksidentuar nga një furgon gjatë kohës që ndodhej në pistë, duke bërë që fluturimi i saj drejt Berlinit të bëhej me vonesë.


Ka qenë një fanse e Angela Merkel, e cila kërceu nga furgoni i saj që të bënte një foto me kancelaren gjermane. Mirëpo ajo harroi të vendoste frenat e parkimit dhe në këtë mënyrë furgoni u përplas me pjesën e përparme të avionit në pistën e aeroportit të Dortmundit.

Shoferja, që është një punonjëse e aeroportit, u entuziazmua kur pa avionin zyrtar të kancelares. Mirëpo ky enuziazëm i fanses i prishi planet Merkelit. Kancelarja gjermane u detyrua të kthehej në Berlin me helikopter, pasi avioni pësoi dëmtime të cilat ia vështirësonin ngritjen nga pista.


Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas