Aktualitet

India ‘arreston’ pëllumbin, dyshohet se ishte mjet spiunazhi nga Pakistani

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 19:45 - 26/05/20 |
mapo.al

Një pëllumb “spiun” pakistanez është ndaluar në Indi. Sipas mediave të huaja, akuza erdhi pasi Geeta Devi, një banore e regjionit Kathua në Kashmir, raportoi një zog i “ngjyrosur” në rozë, i cili mbante një unazë të koduar në këmbë, pasi fluturoi të dielën në mbrëmje drejt për në shtëpinë e saj.


Lidhur me këtë rast Forca e Sigurisë Kufitare në Indi ia dorëzoi pëllumbin policisë, ndërkaq nisi edhe një hetim si “rast i dyshuar spiunazhi”.


“Pëllumbi, që dyshohet të jetë stërvitur në Pakistan për spiunazh, ka një unazë me numra dhe shkronja”, tha një burim policie për Time of India.Etiketa: , ,

Pas