Aktualitet

‘Indifereca nuk i shërben demokracisë’-Meta: Fuqia e qytetarit është vota e tij


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 21:41 - 05/03/21 |
mapo.al

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, i ka bërë thirrje shqiptarëve për të votuar në zgjedhjet e 25 prillit.

Përmes një video në “Facebook”, Kreu i Shtetit, thekson se ai qytetar që nuk voton, moralisht, nuk ka të drejtë të ankohet për pasojat e qeverisjes apo të mos dëgjimit të zërit të tij.


Meta e konsideron votën si një fuqi dhe fton qytetarët që të kenë besim për t’iu drejtuar kutive të votimit.
Postimi i plotë i Ilir Metës:


 


Çdo qytetar, që nuk voton, moralisht, nuk ka të drejtë të ankohet për pasojat e qeverisjes apo të mos dëgjimit të zërit të tij.

Është shumë e rëndësishme t’i ndërgjegjësojmë qytetarët shqiptarë që në një sistem demokratik, fuqia e çdo qytetari është vota e tij.

Kjo është një fuqi që ai duhet ta tregojë dhe tek e cila duhet të ketë besim.

Lexo edhe :  Presionet ndaj Manes - Meta: Nesër padi në SPAK! S'do bëhet demokracia kurban

Çdo demotivim, çdo përgjumje, çdo indiferencë, pa dyshim, nuk i shërben jo vetëm demokracisë, por nuk i shërben as vetë qytetarit.

Çdo qytetar, që nuk voton, moralisht, nuk ka të drejtë të ankohet për pasojat e qeverisjes apo të mos dëgjimit të zërit të tij.

1


Etiketa: , ,

Share
Mbyll
CLOSE
CLOSE
Pas