Aktualitet

Indinjohet Argjentina, punëtorët e agjencisë funerale postojnë fotot me kufomën e Maradonës
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 15:15 - 27/11/20 |
mapo.al

E pabesueshme ajo që ka ndodhur dje në Argjentinë. Dy punonjës të agjencisë funerale kanë dalë në foto pranë kufomës së Diego Armando Maradonës dhe më pas i kanë postuar pamjet në rrjetet sociale.Miqtë më të afërt të legjendës së futbollit janë tërbuar nga ky veprim, ndërsa avokati i Diegos, Matias Morla, ka premtuar se përgjegjësit do të marrin dënimin e merituar shumë shpejt.


“Për kujtimin e mikut tim, nuk do ta lë këtë çështje të kalojë. Përgjegjësit do të paguajnë për këtë që kanë bërë”, tha Morla.
Punëtorët e agjencisë funerale janë pushuar menjëherë nga puna.
1


Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas