Aktualitet

Infektohet nga koronavirusi kryebashkiaku i Dropullit

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 22:00 - 25/10/20 |
mapo.al

Kryetari i Bashkisë Dropullit, Dhimitër Toli ka rezultuar pozitiv me koronavirus.Lajmin e ka bërë të ditur vetë kryebashkiaku Facebook, teksa shkruan se vetëm pak minuta më parë i është konfirmuar tamponi pozitiv teksa ka qenë në izolim bashkë me familjen pasi shfaqi simptomat e para që dje.


Ai informon se nesër Bashkia nuk do të funksionojë pasi do të dezinfektohet teksa garanton se do vijojë të kryejë detyrën e tij nga shtëpia.
Statusi i Dhimitër Tolit:Të nderuar bashkëqytetarë!


Vetëm pak minuta më parë më informuan se jam pozitiv për koronavirus dhe kam qenë në izolim , unë dhe familja ime, që nga dje kisha simptomat e para!

Nesër Bashkia nuk do të funksionojë pasi dezinsektimi do të bëhet në të gjitha zonat, duke vëzhguar gjithmonë masat e nevojshme mbrojtëse!

Do të vazhdoj të kryej detyrat e mia për sa kohë që kam nevojë nga shtëpia!

Ju uroj shëndet dhe vëmendje maksimale!

Sinqerisht,

Kryebashkiaku i Dropolit dhe Pogonit

Dimitris Tolis

1


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas