Aktualitet

Infektohet nga koronavirusi shoferi i ambulancës në Korçë
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 15:18 - 26/03/20 |
mapo.al

Vazhdon rritet  numri i të infektuarve nga Koronavirusi në Shqipëri. Harta e vendeve të infektuara është zgjeruar edhe më tej. Në qytetin e Korçës është konfirmuar një tjetër person me Covid-19.


Bëhet fjalë për një shoferin e ambulancës të Maliqit. Personi i infektuar ka shfaqur simptoma të infeksionit si temperaturë dhe vështirësi në frymëmarrje, kështu që i është nënshtruar analizave të cilat kanë rezultuar pozitive.


Ai është izoluar në banesën e tij deri në normalizim të shëndetit. Mbetet ende e paqartë se si është infektuar ky person nga koronavirusi. Në këtë qytet numri i të infektuarve ka shkuar në 12.


Etiketa:

Pas