Aktualitet

Inspektimi – Rama në xhaminë e Et’hem Beut: Pas vështirësisë, vjen lehtësimi


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 10:30 - 13/04/21 |
mapo.al

Kryeministri Edi Rama në ditën e parë të muajit të Ramazanit ka inspektuar nga afër punimet në Xhaminë e Et’hem Beut. Rama, i shoqëruar nga ministrja e Kulturës dhe nga kreu i Komunitetit Mysliman Bujar Spahiu, ka theksuar se ky muaj, këtë vit, ndryshe nga një vit më parë vjen me masa lehtësuese

Kreu i qeverisë, uroi besimtarët myslimanë për muajin e shenjtë të Ramazanit, duke shtuar se pas vështirësisë, vjen lehtësimi.


“Deri para një muaji ishte e paimagjinueshme që ju do të futeshit të muajin më të shenjtë të vitit me lehtësimin e masave anti-Covid.

Me lehtësimin e masave kufizuese ju do të mund që të kryeni të gjithë ritualet. Me daljen nga tuneli i pandemisë dhe pas hapjes së turizmit, siç thoni ju pas vuajtjes së madhe vjen lehtësimi.Lexo edhe :  SMS fyese në emër të Presidentit, Meta: Më hakoi një grup kriminal, do hetohet

Uroj të gjithë anëtarët e Komunitetit dhe të gjithë besimtarët për këtë muaj të shenjtë”, ka thënë Rama.


<
>
13981e11-91b3-4f47-ad65-6892ea957a71 e208668a-f7a0-49c6-ac5e-66e82bb0ac35 3ad0af90-c129-4264-8402-3ab4a8f5e74f
1


Etiketa: , , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas