Sport

Inspekton ‘Arenën Kuqezi’, por Duka ka një mesazh për kombëtaren: Fitorja me Skocinë…


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 15:17 - 14/11/18 |
mapo.al

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka, ka inspektuar punimet ne kompleksin e ri të së ashtuquajturës futbollit shqiptar që po ndërtohet në zonën e ish-kompleksit Dinamo.


Në një sipërfaqe prej 3 hektarësh dhe nga një fond prej rreth 6 milion dollarësh të FIFA-s, ky projekt pritet të jetë gati në mesin e vitit të ardhshëm.


Ndërkohë në pak ditë nga ndeshja me Skocinë në “Loro Boriçi”, ndeshja e fundit për ne në Ligën e Kombeve, presidenti i FSHF-së edhe pse eviton një analizë të punës së Panucit, thekson se një fitore mund ta shpëtojë sezonin për të mos ta konsideruar të dështuar.Sa i përket ekipeve përfaqësuese të moshave, rezultatet nuk kanë qenë pozitive dhe presidenti i FSHF ka theksuar se po merren masat për sezonin e ardhshëm.
1
Etiketa: , , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas