Teknologji

Instagram ofron shtimin e teksteve të këngëve në story
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 18:00 - 07/06/19 |
ro ot

Instagram ka prezantuar në heshtje një aftësi të re që lejon përdoruesit të shtojnë tekstet kur ata ndajnë këngët në Storyt e tyre, duke përdorur ‘sticker’ muzikor. Megjithatë, kjo veçori varet nga disponueshmëria e tekstit për një këngë të veçantë të zgjedhur nga përdoruesi.


Përveç kësaj, ka një mundësi për të rregulluar se si tekstet do të duken në Story duke përzgjedhur fonte dhe dizajne të ndryshme. Për më shumë, përdoruesit mund të zgjedhin një pjesë të caktuar të këngës për të ndarë dhe për të lëshuar.


Tekstet që korrespondojnë me atë pjesë të zgjedhur të këngës do të shfaqen më pas në Story kur shihen nga miqtë. Gjithashtu, përdoruesit e tjerë të Instagram mund të dëgjojnë më shumë pjesë të këngës ose të gjejnë më shumë detaje rreth artistit duke klikuar tekstet.Tipari, megjithatë, është i disponueshëm vetëm në territoret ku përdoruesit mund të hyjnë në faqen e muzikës së Facebook, sipas Billboard.


Është pjesë e përpjekjes më të gjerë të Facebook për të ofruar përmbajtje muzikore nëpër shërbimet e tyre.


Në fund të vitit të kaluar, Instagram bëri një partneritet me Shazam për të zgjeruar opsionet e përdoruesve për muzikën e licencuar që ata duan të ndajnë në Story.


Etiketa: , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas