Aktualitet

Integrimi, Merkel: BE s’duhet të nxjerrë kushte të reja, mirëkuptoj zhgënjimin


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 15:19 - 14/09/21 |
mapo.al

Kancelarja gjermane Angela Merkel deklaroi sot në Tiranë se BE duhet të thotë e prerë kushtet për t’u bërë pjesë e Bashkimit Europian. Ajo theksoi se në momentin kur këto kushte plotësohen BE nuk mund të nxjerrë kushte të tjera pasi kjo sjell zhgënjim.


“BE duhet të thonë se cilat janë kriteret dhe kushtet për të përmbushur për t’u bërë pjesë e BE. Në momentin kur këto kushte plotësohen duhet që BE të thoshte fjalën e vet dhe jo të nxirrte kushte të tjera. Kjo sjell zhgënjim dhe unë kam mirëkuptim për zhgënjimin.


Parlamenti lexon me saktësi raportet e BE për përmbushjen e kushteve. Ata vetë shkojnë në rajon dhe shikojnë vendin dhe flasin me shoqërinë civile. Duhet të mbahet fjala sepse përndryshe kemi zhgënjim”, u shpreh kancelarja gjermane.

Lexo edhe :  Viti i ri shkollor, Rama: Tekste falas për fëmijët nga klasa e parë në të 9-ën


LEXO EDHE:Rama: Pa Merkel, Ballkani s’do ishte njësoj, për detin e diellin jemi përpara BE7


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas