Aktualitet

Inter me mungesa ndaj Real Madrid


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 20:15 - 13/09/21 |
mapo.al

Barazimi ndaj Sampdorias duhet të harrohet sa më shpejt të jetë e mundur në shtëpinë e Interit.


Zikaltërit luajnë të mërkurën sfidën e parë të grupit në UEFA Champions League përballë Real Madrid, turne që dëshirojnë ta nisin me këmbë të mbarë.


Rezultatet e fundit e ndihmojnë për të tentuar shumë, gjithsesi organika në dispozicion të Simone Inzagit ka pësuar sfumime nga transferta xhenoveze e së dielës. Shqetësimi më i madh ka të bëj me Stefano Sensin, i cili u dëmtua në thuajse prekjen e parë të topit. Nga ekzaminimet rezultoi një ndrydhje e gjurit të tij të djathtë.Një tjetër problem në kokën e Inzagi është edhe ajo e Alesandro Bastoni. Qendërmbrojtësi është bashkuar me skuadrën në stërvitje, megjithatë ende nuk është rikuperuar plotësisht për të qënë në fushë nga minuta e parë.

Lexo edhe :  CHAMPIONS/ Barcelona – Bayern Munich, statistikat dhe formacionet e mundshme


Në këtë mënyrë, Dimarco do konfirmohet sërish në treshen e mbrojtjes, falë edhe asaj paraqitje dhe goli fantastik përballë Sampdorias. Sulmi mund t’i besohet dyshes argjentinase Lautaro-Correa, gjithnjë me Edin Dzeko kandidat për një fanellë titullari.2


Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas