Aktualitet

Interi bën autokritikë – Shkatërron Sassuolo dhe ngjitet në renditje
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 17:17 - 28/11/20 |
mapo.al

Pas disfatës në Ligën e Kampionëve kundër Realit, Interi ngre kokën dhe merr një sukses të rëndësishëm dhe me peshë në një fushë aspak të lehtë si ajo e “Mapei Stadium”, përballë surprizës Sassuolo të De Zerbit.Fitore me dominim dhe 3-0 në javën e 9-të të Serie A. Sanchez menjëherë e zhbllokon atë në një asistim nga Lautaro, pastaj autogol i Chiriches në minutën e 14-të e çdon gjithçka në dishezë.


Shtylla ndal Djuricic, ndërsa Handanovic tregohet i vëmendshëm ndaj Rogerio dhe Toljan.Në pjesën e dytë, Gagliardini firmos “trisin” pas një pasimi të bukur nga Darmian.Kjo është humbja e parë për Sassuolo përkohësisht e barazuar në vendin e 2-të nga Interi, që pritet të martën në Ligën e Kampionëve përballë Borussia Gladbah në Gjermani, një sfidë për jashtë ose brenda.

Lexo edhe :  Italia 'mban frymën', sonte luhet Inter-Juventus

1


Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas