Kryesore

Interi me hap kampioni, mund Juventusin me lojë dhe gola


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 22:42 - 17/01/21 |
mapo.al

Interi i Antonio Conte këtë sezon është për titull kampion. Dhe këtë e tregoi ndeshja me Juventusin ku Inter fitoi pastër me rezultatin 2 me 0.

Goli i Vidal sapo nisi ndeshja dhe i Barellës në fillim të pjesës së dytë vendosën fatin e derbit të Italisë.


Interi fitoi jo vetëm me gola por edhe me lojë. Martinez dhe Lukaku patën një sërë rastesh për të shënuar.
Në fund skuadra e Contes merr 3 pikë dhe barazohet me pikë me Milanit. Duket se tituli kampion në Seria A do diskutohet mes Inter dhe Milan.


Juventusi nga ana tjetër tregoi një formë të dobët dhe shumë larg nga skuadra që kemi parë vitet e fundit.


1


Etiketa: , ,

Share
Mbyll
CLOSE
CLOSE
Pas