Aktualitet

Interi nuk është për në Europë, Ajaks detyrën ndaj Beshiktash


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 20:45 - 28/09/21 |
mapo.al

Inter nuk di të gjej ritmin në Ligën e Kampionëve.


Ndryshe nga kampionati, në Europë zikaltërit janë të brishtë, pasi nuk kanë shkuar më shumë se një barazim 0-0 në sfidën e dytë të grupit përballë Shaktar Donetsk.


Edhe pse ishin dukshëm më superior, rastet munguan për ekipin e Inzagit falë edhe një super portieri të vendasve. Inter  merr pikën e parë, por rrezikon shumë në vazhdimësinë.Fitore komode regjistroi Ajaks, 2-0 në shtëpi përballë Beshiktash dhe është me një hap në raundin tjetër.
Holandezët gjetën golat me Burgus e Haler në fraksionin e parë të lojës dhe numërojnë 6 pikë në grupin C.1


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas