Aktualitet

Intervista që trazoi mbretërinë më të fuqishme në botë


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 09:36 - 10/03/21 |
mapo.al

Intervista e Meghan dhe Harry dhënë për të famshmen, Oprah Winfrey ka trazuar mbretërinë më të fuqishme të botës.

E gjtihë Anglia po zien pas deklaratave dhe zbulimeve që Dukesha e Susexx bëri gjatë bisedës me gazetaren.


Një intervistë që ka bërë miliona britanikë por edhe amerikanë të ngulen para ekranit.

Meghan ka thënë se gjatë periudhës që ishte në Buckingham Palace, ka vuajtur çështje të shëndetit mendor, mungesës së ndihmës, dhe sulme raciste.Ajo tha se ka patur mendime për vetvrasje, por nuk iu ofrua ndihmë.


Meghan shtoi se anëtarë të familjes e kanë pyetur, se sa e errët do të jetë lëkura e fëmijës që do sillte në jetë, duke qënë se aktorja është me origjinë afrikane, dhe e para me racë të përzier që bëhet pjesë e mbretërorëve në gjithë historinë.

Pallati mbretëror ka reguar me një sqarim prej 61 faqesh. Ata janë shprehur se do t’i marrin shumë seriozisht pretendimet e ngritura dhe kanë shprehur keqardhjen për ndjesitë që i janë shkaktuar dukeshës, si edhe e kanë siguruar Harryn dhe bashkëshorten e tij se dashuria ndaj tyre nuk mungon.

Lexo edhe :  Të rinjtë britanikë rikthehen në klube, pa asnjë masë mbrojtëse

Trazirat që ka sjellë ky rrëfim janë ndjerë ngado.

Gazetari i njohur, Piers Morgan, është detyruar të japë dorëheqjen e të lërë emisionin e mëngjesit në ITV, pas qendrimeve kritike ndaj Meghan, duke vënë në dyshim vërtetësiunë e akuzave të saj.

Ai e ka quajtur, dukeshe pinoke.

Mirëpo, si rrallë herë në histori, mbi 40 mijë ankesa kanë shkuar në ITV për këto reagime. Dhe Morgan thjesht u detyrua të largohej.

Mediat bëjnë të ditur se Boris Johnson e ka ndjekur inmtervistën të hënën në mbrëmje, por nuk ka preferuar të flasë për këtë çështje.

Ky është një zhvillim i fortë në Britani.

Të gjithë në ishull po komentojnë dhe po analizojnë këtë intervistë.

1


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas