Aktualitet

Investigimi i BIRN– Basha: Rilindja trefishon pasurinë, varfëria ulet këmbëkryq
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 14:55 - 11/01/21 |
mapo.al

Kryedemokrati Lulzim Basha e konsideron paradoksale rrënimin e përditshëm të ekonomisë dhe trefishimin e pasurisë së qeverisë Rama.Në një postim në “Twitter”, Rama ka reaguar kundrejt investigimit të BIRN, ku 2/3 e ministrave të kabinetit Rama nuk e justifikojnë pasurinë e tyre të shumëfishuar.


“Ndërsa ekonomia po rrënohet çdo ditë, papunësia rritet dhe varfëria është ulur këmbëkryq në familjet e shqiptarëve, Rama dhe ministrat e tij kanë trefishuar pasuritë e tyre!!!”– shkruan Basha.LEXO EDHE:

BIRN: Testi i pasurisë ngel 2/3 e ministrave të kabinetit “Rama”

1


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas