Kronika

Inxhinieri dhe dy punëtorë, bllokohen në minierën e Selishtës
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 21:30 - 28/10/20 |
mapo.al

Dy punëtorë dhe një inxhinier dyshohet se janë bllokuar këtë mbrëmje në një minierë në Selishtë të Dibrës.


Mësohet se ishte vëllai i inxhinierit i cili njoftoi policinë për humbjen e kontakteve.


Policia thotë se dyshohet që personat në fjalë të jenë bllokuar brenda në galeri, pasi sendet personale, rrobat dhe celularët ndodhen në dhomën e ndërrimit.Blutë e dibrës shprehen se janë njoftuar grupet e avari shpëtimit në miniera, për të bërë të mundur lokalizimin dhe gjetjen e tre tre personave./Mapo.al/
Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas