Kryesore

Ironia e Kapexhiut me gëzimin e Veliajt, teksa dëmtohet statura e Ramës


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 10:19 - 15/02/19 |
mapo.al

Eshtë e natyrshme që kur dëmtohet figura e Kryeministrit, të gëzojë opozita dhe udhëheqësit e saj.


Çfarë bën habi është kur në mes të kënaqurve, ka edhe politikanë brenda mazhorancës, madje të rritur e të promovuar nga vetë Rama, siç është rasti i Erion Veliajt.


Kryetari i Bashkisë së Tiranës po bën sehir nga larg këto ditë, duke shijuar rënien e ngadaltë të shefit të tij, me shpresën se po i hapet rruga për të marrë Partinë Socialiste.Aktualisht, karriera e tij është në pikëpyetje, pikërisht prej faktit se Edi Rama e di mirë, se dishepulli i tij, mezi po pret t’i zërë vendin.


1


Etiketa: , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas