Aktualitet

Ish-banorit të Big Brother i rikthehet koronavirusi për herë të dytë: Këtë herë shumë më agresiv

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 13:47 - 04/07/20 |
mapo.al

COVID-19 rikthehet për herë të dy te ish-banori i Big Brother, Petrit Bylykbashi.


Përmes një postimi në Facebook, ai thotë se po qëndron sërish i izoluar pasi është prekur sërish nga koronavirus.


Ai shkruan se pasi fitoi herën e parë betejën me sëmundjen, nuk është ruajtur më, duke besuar se COVID 19 nuk prek për herë të dytë.


“Mbas 4 diteve ren te rishfaqjes se simptomave dhe nje konsulte/percjellje te gjendjes disa oreshe maratonike bashk me Naser Ramadanin vendosem qe une me u ritestu per Covid19, fatekeqesisht rezultova Pozitiv ne SARS-CoV-2 perseri, virusi mu kthy afersisht 3 muaj mbas sherimit dhe kesaj here shume me agresiv, po sulmon aty ku ka demtu heren e pare, direkt ne mushkeri” – shkruan ai në profilin e tij në Facebook.


Postimi i plotë:

Ky virus i cuditshem!

Mbas 4 diteve ren te rishfaqjes se simptomave dhe nje konsulte/percjellje te gjendjes disa oreshe maratonike bashk me Naser Ramadanin vendosem qe une me u ritestu per Covid19, fatekeqesisht rezultova Pozitiv ne SARS-CoV-2 perseri, virusi mu kthy afersisht 3 muaj mbas sherimit dhe kesaj here shume me agresiv, po sulmon aty ku ka demtu heren e pare, direkt ne mushkeri.

Te jem real, duke qen i bindur plotesisht qe nuk kthehet virusi, nuk jam rujt as per nje moment te vetem dhe kontakt me njerz te infekuar kam pas ne shume raste.

Heren e pare fatemiresisht nuk eshte infektu askush nga une, po uroj qe kjo e njejta me ndodh edhe kete here, une prap nga sot jam i veteizoluar per aq kohe sa te eshte e nevojshme.

Kujdesuni per veten, virusi po u kthejka.


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas