Aktualitet

Ish-deputeti i PS, Fatmir Toçi shërohet nga koronavirusi, dedikim për mjekët: Përulësi përpara tyre
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 10:43 - 04/08/20 |
mapo.al

Ish-deputeti i PS-së në Vlorë, Fatmir Toçi disa kohë më parë njoftoi përmes një postimi në rrjetet sociale se ishte infektuar nga koronavirusi.


Por ditën e sotme ai ka njoftuar sërish në Facebook se dje kreu testimin e tamponit të dytë i cili rezultoi negativ. Ai ka një dedikim për mjekët që u kujdesën për të në spitalin “Shefqet Ndroqi”. Megjithatë, Toçi thotë se koronavirusi nuk ka kaluar pa pasoja, pasi siç shprehet ai, i ka dhënë një goditje në mushkëri.


“Ky është një lajm i gëzueshëm, entuziast e shpresëdhënës, tashmë nuk ka më virus Covid-19 në trupin tim, edhe pse kjo e keqe nuk kaloi pa dhënë një goditje në mushkëri, të cilën e ka prekur pjesërisht, duke më detyruar të mbetem edhe për ca kohë nën kujdesin e jashtëzakonshëm të mjekëve dhe specialistëve të Spitalit Universitar “Shefqet Ndroqi” në Sauk të Tiranës, ku organizon e drejton me dorë të hekurt prof. Perlat Kapisyzi me stafin e tij të mrekullueshëm”, shkruan Toçi në Facebook.


Postimi i plotë:


“Pas 25 ditësh nga testimi i tamponit të parë, dje u krye testimi i tamponit të dytë, i cili rezultoi NEGATIV🙏


Ky është një lajm i gëzueshëm, entuziast e shpresëdhënës, tashmë nuk ka më virus Covid-19 në trupin tim, edhe pse kjo e keqe nuk kaloi pa dhënë një goditje në mushkëri, të cilën e ka prekur pjesërisht, duke më detyruar të mbetem edhe për ca kohë nën kujdesin e jashtëzakonshëm të mjekëve dhe specialistëve të Spitalit Universitar “Shefqet Ndroqi” në Sauk të Tiranës, ku organizon e drejton me dorë të hekurt prof. Perlat Kapisyzi me stafin e tij të mrekullueshëm.

Dua të mendoj, dhe besoj, që edhe në qendrat e tjera spitalore, të cilat janë angazhuar në luftën anticovid është i njëjti impenjim dhe të njëjtat rezultate.

Nuk gjenden fjalët për të shprehur mirënjohjen dhe falënderimet për këta heronj të kohës sonë, që i janë përkushtuar me profesionalizëm dhe humanizëm jetës së të tjerëve, duke harruar shpesh edhe veten e tyre. Me ato që kam parë e shoh çdo ditë këtu, fjalët janë të varfra dhe nuk mund të shprehin as të njëmijtën e angazhimit njërëzor dhe të shpirtit të tyre fisnik, për t’ju shërbyer dhe për t’i shpëtuar jetët njerëzore.

Me përulësi përpara tyre, që mu gjenden në ditët më të vështira të jetës sime dhe po më rikthejnë në jetë!🙏🙏🙏” 


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas