Politika

Ish-gardisti i 21 janarit merr mandatin si kryebashkiak i Matit

               Publikuar në : 13:00 - 16/07/19 |
mapo.alm

Gjykata miratoi këtë të Martë mandatin e KQZ për kryebashkiakun e ri të Matit, Agron Malaj i dalë nga zgjedhjet e 30 Qershorit. Malaj është ish-gardist i 21 Janarit i cili hyri në garën e zgjedhjeve vendore. Ky është mandati i dytë i konfirmuar nga gjykata për fituesit e zgjedhje të 30 Qershorit në katër bashkitë e Qarkut Dibër.


I pari ishte Ilmi Hoxha për Bashkinë Klos, ndërsa pritet që mandatin ta marrin edhe Lefter Alla për Bashkinë Bulqizë dhe Dionis Imeraj për Bashkinë Dibër. Etiketa: , , ,

Pas