Aktualitet

Ish-krerët e UÇK-së sot para Speciales


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 10:50 - 21/07/21 |
mapo.al

Këtë të mërkurë në Gjykatën Speciale do të mbahet seanca e radhës ndaj ish-krerëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. Seanca do të mbahet në orën 14:30.


Para gjykatës do të dalin ish-presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, ish-kryetari i PDK-së dhe ish-kryeparlamentari Kadri Veseli, Jakup Krasniqi dhe Rexhep Selimi.


Ata po akuzohen se si drejtues të UÇK-së kanë kryer krime kundër njerëzimit gjatë luftës në Kosovë.

6


Etiketa: , , ,

Pas