Aktualitet

Ish-kryeministri Sali Berisha shpallet “non grata” nga SHBA














Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 14:17 - 19/05/21 |
mapo.al

Antony Blinken jep lajmin se ish-kryeministri Sali Berisha është shpallur “non grata” nga SHBA.






Berisha është shpallur ‘non grata’ në SHBA, së bashku me familjen e tij.


“Veprimet korruptive të ish-Presidentit Sali Berisha minuan demokracinë në Shqipëri.







Sot shpall publikisht Berishën dhe familjen e tij të papërshtatshëm për të hyrë në SHBA. 



Ne qëndrojmë #BashkëKundërKorrupsionit me partnerët tanë në Shqipëri.”- shprehet Sekretari i Shtetit Antony Blinken.



1


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas