Aktualitet

Ish-prefekti i Vlorës ndërron jetë nga Covid-19 në moshën 61 vjeçare


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 11:14 - 15/02/21 |
mapo.al

Covid-19 vijon të marrë jetë. Ish-prefekti i Vlorës, Eduart Veçani, ka ndërruar jetë në moshën 61-vjeçare, duke mos i bërë dot ballë virusit vdekjeprurës.

Burime për Mapo bëjnë me dije se Veçani ndërroi jetë në një nga spitalet Covid në Tiranë, ku ishte i shtruar prej një jave, që nga momenti kur iu shfaqën simptomat e para të koronavirusit.


Numri i rasteve dhe viktimave për shkak të Covid është rritur ndjeshëm, veçanërisht në muajin Shkurt. Risjellim në vëmendje se aktualisht në vend regjistrohen 34,756 raste aktive dhe 1,555 humbje jete.
1
Etiketa: ,

Share
Mbyll
CLOSE
CLOSE
Pas