Aktualitet

ISHP bën njoftimin e rëndësishëm: Mos e bëni këtë veprim, rrit rrezikun për t’u prekur nga Covid-19


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 18:55 - 22/05/20 |
mapo.al

Instituti i Shëndetit Publik thotë se konsumi i alkoolit nuk ju mbron nga koronavirusi i ri.


Në një postim në rrjetet sociale, ISHP thotë se në asnjë rrethanë nuk duhet konsumuar asnjë lloj produkti alkoolik si një mjet për parandalimin ose trajtimin e infeksionit Covid-19.


Ja disa këshilla që jep ISHP:Shmangeni konsumin e alkoolit që të mos demtoni sistemin imunitar.Mos e përdorni alkoolin si mënyrë për të përballuar emocionet dhe stresin.Mos përziej alkoolin me ilaçe

Shmangni pirjen e alkoolit dhe duhanit së bashku sepse kjo rrit rrezikun për t’u prekur nga Covid-19

Lexoni të tjerat në tabelën më poshtë

1


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas