Aktualitet

ISHP: Koronavirusi mund të transmetohet në të gjitha zonat klimaterike

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 10:00 - 25/03/20 |
mapo.al

Instituti i Shëndetit Publik thotë se nga të dhënat e deritanishme, koronavirusi mund të mund të transmetohet në të gjitha zonat klimaterike. Sipas ISHP-së koronavirusi mund të transmetohet si në klimë të lagësht, por edhe të nxehtë.


ISHP thekson se mënyra më e mirë e mbrojtjes nga COVID-19, është larja e shpeshtë e duarve me ujë dhe sapun.


Image
Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas