Aktualitet

Ishte kthyer në karantinë/ Shembet hoteli me 5 yje në Kinë, dhjetëra persona nën rrënoja


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 19:01 - 07/03/20 |
mapo.al

Një hotel në qytetin Quangzhou të Kinës i cili po përdorej si karantinë për të prekurit nga koronavirusi është shembur.


Mediat e huaja raportojnë se nën rrënojat e hotelit janë 70 persona teksa janë shpëtuar deri tani 23.


Kina është vendi më i prekur nga koronavirusi si dhe origjina i këtij virusi vdekjeprurës me 80 mijë e 600 të infektuar si dhe me 3 mijë viktima.

1
Etiketa: , ,

Pas