ShowBizz

“Ishte më keq seç e prisja”/ Rita Ora rrëfen udhëtimin në Kosovë

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 12:42 - 22/05/19 |
mapo.al

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Rita Ora është prononcuar së fundmi për udhëtimin e saj në Kosovë, të realizuar në muajin prill, për të vizituar familjet e varfra. Në një intervistë për prestigjiozen “The Sun”, Rita i përshkroi vendet e vizituara si tejet mjerane. Më tej, 27-vjeçarja nuk ngurroi të theksonte se ndihej tmerrësisht fatlume për mundësinë e dhënë për të jetuar e punuar në Britani.


“Unë u ktheva në vendin tim sepse nuk kisha qenë aty për disa kohë. Dhe nuk kisha qenë në ato vende ku shkova, ishin më keq seç e prisja. Vizitova shtëpitë dhe pashë fëmijët që nuk janë arsimuar, si dhe nënat e reja. Shkova atje për të parë se çfarë bën UNICEF, sepse ndonjëherë ti nuk i sheh rezultatet”– u shpreh fillimisht Rita Ora. “Por unë jam e bekuar dhe mirënjohëse që isha në gjendje të vija në Britani dhe të bëja ëndrrat e mia realitet, si edhe ëndrrat e prindërve”-shtoi ajo.


Kujtojmë se ardhja e Rita Orës në Kosovë lidhej me një mision bamirësie në bashkëpunim me Fondin e Kombeve të Bashkuara për Fëmijë (UNICEF). Pas kësaj vizite, këngëtarja u shpall në muajin maj ambasadore e organizatës në fjalë.
Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas