Aktualitet

Ishte shëruar nga koronavirusi, ndërron jetë e moshuara në Fier

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 15:29 - 28/04/20 |
mapo.al

Një 87-vjeçare ka humbur jetën në Fier. 15 ditë më parë ajo ishte shëruar nga koronavirusi dhe kishte dalë nga spitali. E moshuara vuante nga sëmundje të zemrës.


Burri i saj vdiq pak ditë më parë te Spitali Infektiv, pasi ishte prekur nga koronavirusi. Mjekët thonë se e moshuara ishte shëruar nga koronavirusi dhe vdiq për shkak të probleme në zemër. Gjendja e saj është rënduar edhe pas lajmit për vdekjen e bashkëshortit.


Të afërmit pohojnë se gruaja vuante edhe nga zemra. Ata tregojnë se e kishin nxjerre nga spitali ne Tirane kur bashkeshorti i vdiq dhe e kishin transferuar ne spitalin e Fierit per te qendruar nen kujdesin e mjekeve, edhe pse rezultoi e sheruar.


Gruaja doli negative pas tamponeve te kryer ne spitalin infektiv dhe per kete arsye doli nga spitali e sheruar dhe u transferua ne Fier.Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas