Aktualitet

Itali/ 14 viktima dhe 1392 raste të reja me koronavirus në 24 orët e funditBëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 18:16 - 22/09/20 |
mapo.al

Në 24 orët e fundit në Itali janë regjistruar 14 viktima, 1392 raste të reja me COVID-19 dhe 967 të shëruar.


Numri i përgjithshëm i rasteve të reja ka arritur në 300, 000, ndërsa rajonet të cilat kanë regjistruar më shumë raste ditore janë Lazio me 238 raste, Lombardia me 182 raste dhe Campania me 156.


Aktualisht rastet pozitive në Itali janë 45,489, prej të cilëve 42,646 janë izoluar në shtëpi, 2,604 janë të shtuar në spital me simptoma të lehta dhe 239 pacientë janë në terapi intensive.Ndërkohë në 24 orët e fundit 967 persona janë shëruar, duke e çuar në 219,670 numrin e të shëruarve.
Etiketa: ,

Pas