Aktualitet

Itali/ 23 viktima dhe 1786 raste pozitive me koronavirus në 24 orët e fundit
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 18:51 - 24/09/20 |
mapo.al

Në 24 orët e fundit në Itali janë regjistruar 1.786 raste të reja me COVID-19, përballë 108.019 tamponëve të bërë.


Ndërkohë janë regjistruar 23 viktima, duke e çuar numrin e përgjithshëm në 35.781 të vdekur që nga fillimi i pandemisë.


Rritet edhe numri i të shtruarve në terapi intensive ku janë 246 gjithsej.


Rajonet më të infektuara janë Veneto më 248, Lazio 230 dhe Lombardia me 229.
Etiketa: ,

Pas