Aktualitet

Itali/ 30 viktima dhe 201 të infektuar me koronavirus

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 18:22 - 02/07/20 |
mapo.al

Italia regjistron 30 viktima nga koronavirusi dhe 201 të infektuar më shumë gjatë 24 orëve të fundit.


Numri i viktimave me Covid në Itali ka arritur më 34 818 dhe ai i të infektuarve më 240 961.


Të infektuar aktivë në Itali janë 15 060.


Pacientë që po kurohen në struktura spitalore janë 963 dhe 82 ndodhen në repartet e terapisë intensive.


Numri i pacientëve të shëruar nga koronavirus deri më sot është 191 083. Në 24 orët e fundit Italia ka kryer mbi 53 mijë tamponë.


Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas