Aktualitet

Itali/ 9 viktima dhe 1229 raste të reja me koronavirus në 24 orët e fundit


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 17:51 - 15/09/20 |
mapo.al

Në 24 orët e fundit në Itali janë regjistruar 9 viktima, 1229 raste pozitive dhe 695 të shëruar me COVID-19.


Ndërkohë numri i të infektuarve ka shkuar në 289. 990 të prekur nga koronavirusi.


Numri i të shëruarve në 24 orë në shtetin fqinj ka shkuar në 695, duke bërë që numri total i tyre të shkojë në 214.645 pacientë.

Rajoni më i prekur nga koronavirusi vijon të jetë rajoni i Lombardisë.1
Etiketa: ,

Pas