Aktualitet

Itali/Autobusi përplaset me pemën, 40 të plagosur, 9 prej tyre rëndë

Na ndiqni në Facebook
               Publikuar në : 22:20 - 16/10/19 |
mapo.alm

Një aksident i rëndë ka ndodhur sot rreth mesditës në Romë. Një autobus i një linje urbane ka dalë nga rruga dhe është përplasur me një pemë.


Sipas informacioneve paraprake, për pasojë 40 persona kanë mbetur të plagosur. Raportohet se nëntë prej tyre janë në gjendje kritike për jetën.Mësohet se policia ka sekuestruar celularin e drejtuesit të mjetit për të verifikuar nëse në momentin e aksidentin ka qenë duke e përdorur. Drejtuesi i mjetit është dërguar në spital në gjendje të rëndë. Nga verifikimet, thuhet se shoferi i autobusit nuk ka përdorur lëndë narkotike apo pije alkoolike.


 

<
>
Screenshot_1-24-1024x572 Screenshot_2-19-1024x562 Screenshot_3-15-1024x566 Screenshot_4-12-1024x657 Screenshot_5-9-1024x619 Screenshot_6-9-1024x687 Screenshot_7-8-1024x679 Screenshot_8-8-1024x681 Screenshot_9-7-1024x673 Screenshot_10-7-1024x672 Screenshot_11-6-1024x685 Screenshot_12-4-1024x688


Etiketa: , , , , , ,

Pas