Aktualitet

Itali/ Juventus shkarkon Sarrin dhe brenda ditës zyrtarizon trajnerin e ri
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 20:28 - 08/08/20 |
mapo.al

Ka qënë një ditë intensive në skuadrën e Juventus-it: në fillim shkarkimi i Sarri-t, më pas dakordësia e trajnerit të ri me zgjedhjen zyrtare të Andrea Pirlo-s.


Ish-mesfushori u zgjodh pak kohë më parë për skuadrën Undeër 23, që do të ishte edhe eksperienca e tij parë si trajner, por situat a e ekipit të parë ka përshpejtuar hapin e madh.


Sipas shtypit italian, ka qenë një zgjedhje direkte e presidentit Andrea Agnelli, me të cilin Pirlo është takuar pasditen e sotme në Continassa.


Trajneri i i bardhezinjve ka nënshkruar një kontratë deri në vitin 2022.Etiketa: , ,

Pas