Kronika

Itali: Kapet 1 ton drogë, arrestohen dy skafistët shqiptarë nga Vlora
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 08:53 - 07/07/18 |
mapo.al

Nje operacion i madh antidroge ne Itali ka sekuestruar nje sasi prej 1 ton marijuane dhe ka vene ne pranga tre skafistet, dy prej te cileve shqiptare nga Vlora.


Mediat italiane bejne me dije se droga eshte kapur ne brigjet e Salentos dhe kap nje vlere ne treg me shume se 10 milione euro.


Sipas policise, gjithe sasia e doges ishte e paketuar dhe maskuar ne pjesen fundore te skafit, i cili shtoi shpejtesine ne momentin qe u pikas nga forcat policore.Policia kishte dyshime pasi skafi ishte i zhytur shume poshtë, nderkohe qe pas kontrollit droga u gjet e paketuar ne 49 pako.


Pas ndjekjes policia mundi te beje ndalimin e skafisteve, dy shqiptare nga Vlora, M. A., 34 vjeç dhe  A. E., 30 vjeç dhe nje italin 65 vjecar. Nuk ka ende te dhena per menyren se si funksiononte rrjeti i trafikut.

Lexo edhe :  Italia 822 viktima nga koronavirusi, rriten infektimet


Etiketa: , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas