Aktualitet

Itali- Mbi 10 mijë raste të reja dhe 296 viktima nga koronavirusi


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 20:14 - 05/04/21 |
mapo.al

Shifra të larta të infektuarish me Covid janë konfirmuar gjatë 24 orëve të fundit në Itali.

Sipas raportit të fundit të konfirmuar nga autoritetet italiane mësohet se janë konfirmuar të infektuar me Covid 10,680 raste të reja dhe kanë humbur jetën 296 qytetarë.


Gjithashtu gjatë orëve të fundit janë shëruar 9 323 pacientë të konfirmuar me Covid.

Nga fillimi i pandemisë e deri më tani janë konfirmuar të infektuar me Covid 3,678,944 mes të cilëve kanë humbur jetën 111,326 persona.1Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas