Aktualitet

Itali – Mijëra euro fitime nga kokaina, mes të arrestuarve edhe tre shqiptarë


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 20:53 - 16/02/21 |
mapo.al

Policia italiane ka zbuluar një apartament në Terni, që shërbente si bazë e tregtarëve të kokainës.

Grupi u neutralizua mëngjesin e kësaj të marte nga policia lokale. Nëntë persona u arrestuan, midis tyre dhe tre shqiptarë me vendbanim në Terni.


Të arrestuarit i përkisnin tre etnive, Shqipërisë, Italisë dhe Afrikës. Apartamenti, sipas policisë është në pronësinë e një 30-vjeçari të arrestuar kohët e fundit.
Besohet se sasia e kokainës, u shitej klientëve në lokalet në qendër të qytetit, me një kosto prej 70 eurosh për dozë.


Sipas autoriteteve nga ky aktivitet gupi fitonte 15 mijë euro në muaj.


1


Etiketa: ,

Share
Mbyll
CLOSE
CLOSE
Pas