Aktualitet

Itali: Në arrati me makinën e vjedhur, shqiptari plagoset nga policia


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 10:23 - 03/04/18 |
mapo.al

Një 42-vjeçar shqiptar, i dyshuar se bashkë me dy të tjerë kishte vjedhur një automjet, ka mbetur i plagosur nga efektivët e policisë italiane që ishte vënë në ndjekje të tyre në Pontecagnano, në autostradën A2.


Tre të dyshuarit, raportojnë mediat italiane, kur kanë pikasur patrullën e policisë që u kishte bllokuar rrugën kanë lënë automjetin e vjedhur dhe kanë tentuar t’i shpëtojnë karabinerëve duke u larguar në këmbë.


E duke qenë e pamundur ndjekja me makinë, edhe efektivët italianë janë vënë në ndjekje të tyre në këmbë. Pikërisht në këtë moment ka ndodhur edhe plagosja aksidentale e shqiptare.

Sipas mediave italiane, gjatë ndjekjes një polic italian është rrëzuar dhe ka shkrepur padashje armën, e cila ka plagosur 42 vjeçarin shqiptar.Nga sa raportohet, 42-vjeçari shqiptar është shtruar në spitalin e qytetit të Salernos, ku ndodhet në gjendje kritike për jetën.

Lexo edhe :  500 mijë euro kokainë në qese "Prada", arrestohet shqiptari në Itali


1


Etiketa: , , , ,

Pas