Aktualitet

Itali, rritet numri i të infektuarve, por ka më pak viktima se në Shqipëri

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 19:11 - 30/07/20 |
mapo.al

Rriten shifrat e të infektuarve në Itali. Në 24 orët e fundit, të infektuarit e rinj me COVID-19 janë 386, nga 289 të 24 orëve më parë.


Lajmi i mirë vjen nga bilanci i viktimave, që përgjysmohet dhe sot kalon nga 6 në tre, por mbetet shqetësues fakti që shtohen pacientët në terapi intensive.


Rajoni më i goditur është tashmë Veneto, i pasuar nga Lombardia dhe Emilia Romagna në veri por edhe Sicilia.


Totali i të vdekurve shkon në 35132 persona.Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas