Aktualitet

Itali/ Sekuestrohen 450 kg marijuanë, arrestohen shqiptarët (Emrat)

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 15:11 - 04/06/20 |
mapo.al

Përdornin licencën për tregtimin e kanabis light për të prodhuar e trafikuar marijuanë e hashash ilegal. Autoritetet policore italiane kanë arrestuar e vënë në pranga 4 persona për trafik lëndësh narkotike.


Dy prej të arresturve janë shqiptarët Ferdinand Kekaj 35 vjec e Xhuljano Prifti 35 vjeç. Gjatë operacionit janë sekuestruar rreth 450 kg marijuanë në fazë lulëzimi e rritje si dhe hashash në pluhur.


Droga u sekuestrua në ambientet e kompanisë “4.20 solutions s.r.l” me bazë në komunën Fenegrò në provincën e Komos, që kishte licencë tregimti të kanabis light. Bizensi ishte në pronësi të 2 prej të arrestuarve; shqiptarit Ferdinand Kekaj e shtetasit zviceran Alessio Barone.


Mes të arrestuarve është dhe shtetasi italian Antonio Valenzisi, 56 vjec i akuzuar për trafik droge e pjesëmarrje në aktivitet e organizim mafioz në lidhje me mafian kalabreze Ndrangheta./OraEtiketa: , , ,

Pas