Aktualitet

Itali, sërish në rritje numri i viktimave, 238 raste të reja me koronavirus


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 20:05 - 02/08/20 |
mapo.al

Gjatë 24 orëve të fundit, në Itali janë regjistruar 8 viktima dhe 238 raste të reja me COVID-19.


Bilanci i një dite më parë ishte 295 raste dhe 5 vdekje.


Deri më tani, Italia ka regjistruar më shumë se 248 mijë raste me koronavirus dhe mbi 35 mijë viktima.Aktualisht, mbi 12 mijë raste janë ende aktive, prej të cilëve 42 pacientë ndodhen në gjendje të rëndë shëndetësore.
1
Etiketa: , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas