Aktualitet

Itali – Ulen rastet, vijojnë shifrat e larta të viktimave nga koronavirusi


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 17:42 - 22/11/20 |
mapo.al

Autoritetet italiane të shëndetësisë kanë bërë të ditur se në 24 orët e fundit janë konfirmuar të prekur me koronavirus 28,337 persona, nga më shumë se 188 mijë tamponë të kryer.


Në 24 orët e fundit, numri i tamponëve ka qenë më i vogël, krahasuar me një ditë më parë kur u kryen 237 mijë testime dhe ndoshta kjo mund të ketë ndikuar edhe në uljen e rasteve pozitive, duke qenë se të shtunën ishte mbi 34 mijë të infektuar.


Ndërkohë, në 24 orët e fundit kanë ndërruar jetë edhe 562 persona të prekur me koronavirus, ndërsa të shtunën humbën jetën 692 persona.

Deri tani, në Itali janë konfirmuar të vdekur nga koronavirusi 49,823 persona.1
Etiketa: , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas