Aktualitet

Italia drejt shërimit nga koronavirusi, sot vetëm 397 raste të reja

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 18:11 - 26/05/20 |
mapo.al

1 muaj më parë Italia shënonte 4-6 mijë raste të reja me koronavirus çdo ditë, si dhe më shumë se 600 viktima. Sot masat e marra po japin rezultat.


Në 24 orët e fundit, Italia ka shënuar 78 viktima nga Covid-19, ndërsa janë konfirmuar vetëm 397 raste të reja.


Numri total i viktimave ka kapur shifrën e 32.955 personave. Sot në Itali janë 52.942 persona aktivë me koronavirus, ku çdo ditë numri i të shëruarve është më lartë se numri i të prekurve.
Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas