Aktualitet

Italia makth për Holandën, Haaland monstër golash
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 22:53 - 07/09/20 |
mapo.al

Italia është një tabu për Holandën! Ekipi i Mancinit fitoi dhe në ndeshjen e sotme me rezultatin 0-1 në Holandë.


Ndeshja ishte mjaft e luftuar me të dy ekipet që u munduan të dhuronin emocione në fushën e lojës, por në fund ishin miqtë që dolën me kokën lart.


Barella ishte autori i golit të vetëm në minutën e 45’+1′ që i dha fitoren dhe 3 pikët skuadrës italiane.Ai mori një top të mirë nga Immobile dhe nuk gaboi në zonë për 0-1. Frikë e madhe për Zaniolon, pasi talenti u dëmtua sërish në gju dhe la lojën me dhimbje.


Erling Haaland mori përdore Norvegjinë e tij në fitoren 1-5 në Irlandën e Veriut. Sulmuesi shënoi dy gola mjaft të bukur duke i dhuruar kombëtares nordike 3 pikë të rëndësishme. Në ndeshjet e tjera ra në sy fitorja e Rumanisë ndaj Austrisë me rezultatin 2-3.Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas